Pierwsze kroki na Wakeboardzie

(2-3min)

W tym poście dowiesz się co to jest Wakeboard i jak zacząć przygodę z śmiganiem na Wake’u.

Co to jest Wakeboard?

Wakeboard to połączenie surfingu, snowboardu i nart wodnych. Polega na ślizganiu się na desce po powierzchni wody, trzymając się drążka podczepionego do liny wyciągu lub motorówki. To stosunkowo bezpieczny sport. Mimo sporych prędkości wywracając się po prostu wpadasz do wody. Czasem wygląda to dość… spektakularnie, ale nie jest takie straszne jak może się wydawać. Standardowo pływa się w kasku i kamizelce wypornościowej, by dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo. Wakeboarding generuje masę pozytywnych wrażeń!

Jak zacząć przygodę z śmiganiem na Wake’u?

1. Wybierz Wake Park

W Krakowie jest kilka wakeparków. Aloha Park wyróżnia się nową infrastrukturą, konkurencyjnymi cenami, pięknym otoczeniem i indywidualnym podejściem do każdego. Mamy przeszkody o różnym stopniu trudności, również dla początkujących+. Nasi instruktorzy pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu i nauczą od podstaw.

2. Nauka jazdy na Wakeboardzie

Zaczynamy od nauki startów z wody. To najbezpieczniejsza i najszybsza metoda opanowania deski. Gdy już staniesz i odpłyniesz staraj się być wyprostowanym. Początkujący często popełniają błąd zginając ręce, przez co szybciej się męczą. Ważne jest też, żeby nie pochylić się za bardzo do przodu. Wtedy łatwo o wywrotkę. Jeśli już się wywracasz, wypuść linkę z rąk – nie musisz się martwić, linka zaraz do Ciebie przypłynie. W trakcie pierwszej sesji najważniejsze jest opanowanie startów i prawidłowej pozycji. Poczujesz się pewniej pod opieką instruktora. W Aloha Parku szkolenia sią wliczone w cenę. Instruktor wyjaśni szczegóły, odpowie na pytania oraz podpowie jak utrzymać prawidłową sylwetkę.

W trakcie kolejnych sesji będziesz się uczyć skręcać i zawracać. To kolejny etap nauki, który umożliwi Ci sprawne pływanie. Tu ważne jest, żeby przed wejściem do wody poinformować instruktora, by wytłumaczył Ci jak się układać do skrętów. Łatwiej to wytłumaczyć na lądzie, niż jak już będziesz w wodzie. To nie jest trudne, wystarczy przekonać się do zmiany pozycji i wyczuć deskę.

3. Dalszy rozwój

Gdy już opanujesz podstawy – starty z wody, skręcanie i zawracanie, przyjdzie czas na bardziej zaawansowane manewry. Możesz poćwiczyć startowanie z pomostu, jazdę z drugą nogą z przodu, tricki na wodzie lub na przeszkodach. W tym również mogą pomóc Ci nasi instruktorzy. Wyjaśnią jak bezpiecznie wpływać na przeszkody, co zrobić by wyżej skakać, etc.

4. Dobra ekipa

Nie ma nic lepszego niż grono znajomych, z którymi można wspólnie odpoczywać, wzajemnie się motywować, konkurować, rozwijać i po prostu dobrze bawić. Aloha Park to nie tylko miejscówka, to przede wszystkim zgrani ludzie, którzy wzajemnie się wspierają, rozumieją i spędzają spoko czas.  Przyjdź solo lub z ekipą i dołączcie do nas!